Dynamiczna wymiana oleju

MotulEvo to projekt stworzony do profesjonalnego serwisu przekładni automatycznych. Pełny pakiet produtów i usług dostępny u nas w VAG SPEC.

Posiadamy urządzenie do dynamicznej wymiany oleju w przekładniach automatycznych. Kompaktowe, niezawodne i całkowicie automatyczne. Może być używane do każdego typu automatycznej skrzyni biegów, posiada dwie elektroniczne wagi, magnetyczny filtr oleju i drukarkę.

Skrzynie automatyczne mogą w pojazdach pracować bezawaryjnie i bardzo długo, ale wyłącznie pod warunkiem, że olej w nich będzie wymieniany. W tej kwestii producenci skrzyń biegów, w przeciwieństwie do niektórych producentów samochodów, są całkowicie zgodni i dla każdej ze swoich przekładni określają optymalną częstotliwość wymiany środka smarnego.

 

W tej kwestii producenci skrzyń biegów, w przeciwieństwie do niektórych producentów samochodów, są całkowicie zgodni i dla każdej ze swoich przekładni określają optymalną częstotliwość wymiany środka smarnego. Przebiegi między wymianami oleju zależą od typu skrzyni i warunków jej eksploatacji. Najczęściej wahają się w granicach od 60 000 do 120 000 km. Po tym czasie koniecznie należy wymienić całość oleju.

Zaniedbanie wymiany sprawia, iż w wyniku procesów starzenia się oleju dochodzi do powstawania osadów, szczególnie szkodliwych w układach sterujących. Tam ich obecność prowadzi do szarpania i innych nieprawidłowości pracy skrzyni. Z kolei ciągłe procesy ścinania oleju prowadzą do zmniejszenia jego lepkości i pogarszania własności smarnych, a w konsekwencji – do przyspieszonego zużycia źle smarowanych mechanizmów. Proces wymiany oleju musi być całkowity, co w większości konstrukcji skrzyń jest możliwe wyłącznie przy użyciu specjalnej maszyny dokonującej tej operacji metodą dynamiczną.


Zapraszamy do kontaktu!

 

Dodaj komentarz